21. veebruaril tähistati Elva lasteaias Õnneseen traditsioonilise paraadiga Eesti Vabariigi 102 sünnipäeva. Iga rühma laste seast olid valitud lippurid, kes kandsid uhkusega oma rühma nime ning lasteaia logo kujutavat lippu.

Paraadi eesotsas liikusid sirgeselgsed Eesti, Elva valla ning Õnneseene lippurid marsitaktis. Rõõmsad lapsed rahvuslikes värvides tuuleratastega lehvitades nende järel.

Paraad liikus ümber maja ikka muusika taktis ning maja ees olid kõiki tervitamas brigaadikindral Riho Ühtegi, Elva abivallavanem Heiki Hansen, lasteaia direktriss Kersti Mihailov ning paraadi juhataja Veiko Haan.

Riho Ühtegi on sündinud, kasvanud ning kooliradadel astunud just Elvas. Samuti oli ta üks Kaitseliidu taasloojatest Elvas 1990. aastal. Õppealajuhataja Aigi Kapten võttis temaga ühendust juba sügisel, õppeaasta alguses, et leida võimalus külastuseks ühiselt sobiv aeg paraadi toimumiseks.

Peale Eesti Vabariigi hümni kõlamist ning ühislaulmist asusid härrased Ühtegi, Hansen ning Haan tervitama ning õnnitlema kõiki Eesti auks rivistunud lapsi, õpetajaid ning külalisi rühmade kaupa. Õnnitlused võeti selge ning kõlava „tänan“ saatel vastu.

Palju õnne Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul!

Kõne pidamiseks sai seejärel sõna Kaitseliidu ülem härra Riho Ühtegi. Ta lausus: „Kallid lapsed ja õpetajad! Paari päeva pärast on käes väga tähtis päev. 102 aastat tagasi sündis Eesti Vabariik. Enne seda meil ei olnudki enda riiki. Aga meie vana-vana-vana-vanaisad ja –emad tegid kõik selleks, et oma riik saada. Ja täna on ta sama vana kui meie vana-vana-vana-vanavanemad. Õnnitlen Teid kõiki sellel päeval! See on väga tähtis päev meie rahva, meie kõigi, meie laste ja tuleviku jaoks. Loodame, et Eesti riik kestab veel sada ja tuhat aastat. Seega – palju õnne kõigile ja head aastapäeva!“

Eesti Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.

Järgnevalt sai sõnajärje Elva valla abivallavanem härra Heiki Hansen. Tema ärgitas Õnneseene rahvast Eesti riiki, inimesi meie ümber ja iseennastki väärtustama järgnevalt: „Usun, et meil kõigil on vähemalt kaks tähtpäeva – üks on meie enda sünnipäev ja teine on meie riigi sünnipäev. Ilma sünnipäevata ei oleks meid ja ilma meieta ei oleks riiki. Hoiame seda! Head Vabariigi aastapäeva!“

Elva abivallavanem Heiki Hansen.

Peale sõnavõtte andis paraadi juhataja V. Haan korralduse paraadil lõpumarsiks valvelseisang võtta ning paraad hakkas hõisates ja Eesti üle rõõmu tundes tagasi algpunkti liikuma.

Rohkem pilte EV102 paraadist on leitavad Õnneseene lasteaia facebooki lehel: https://www.facebook.com/pg/elvaonneseen/photos/?tab=album&album_id=2771101053117474

Peale paraadi kogunesid vanemate rühmade lapsed koos õpetajatega lasteaia saali, kus viidi läbi lõbus Eesti mängu stiilis viktoriin.

Mäng edeneb jõudsasti finiši poole.

Eesti mängu võistlustulest võttis osa ka härra Ühtegi. Rihole oli korraldusmeeskond koostanud Kaitseliitu puudutavad küsimused. Lapsed vastasid Eestit, Elvat ja Õnneseene aasta projekti teemat „Õnneseene sulissõbrad keeles ja meeles“ puudutavatele küsimustele.

Kas tegu on euro või Eesti krooniga?

Nii mõnigi küsimus oli paras pähkel puremiseks, ent tänu sellele koguti uusi teadmisi mäluvaramusse. Näiteks saime teada, et Kaitseliidu juht on küll iseseisev juht, ent ohvitserina allub Kaitseväe juhatajale.

Mis aastal taasloodi Kaitseliit? Tean, sest olin ise üks loojatest!

Samuti kuulsime Kalevipoja sünnilugu. Mängu lõpuseisu otsustas olenemata osalejate teadmistest siiski õnn. Täname kõiki osalejaid Vandersellide, Vembutembude, Rõõmurullide, Mürakarude, Pähklipurejate, Naerupõnnide rühmadest ning mängu korraldajaid.

Fotogalerii Eesti mängust leiate siit: https://www.facebook.com/pg/elvaonneseen/photos/?tab=album&album_id=2771485673079012

Kogu vapper Eesti mängu auhinnatud võistlejaskond.

21. veebruar oli Õnneseenes pidulik, riigikaitse-meelne ning igati Eesti-vääriline päev. Oleme uhked, et oleme sündinud ja kasvanud Eestis ning anname endast nii täna kui tulevikus parima, et Eesti riik püsiks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga