Vembutembud ja Tervisejutsid Viimse Reliikvia radadel Taevaskojas

Ühel mõnusalt udusel novembrihommikul, olge kuupäevaks seitsmes, asutasid Vembutembud ja Tervisejutsid end Põlvamaale Taevaskoja poole teele. Bussisõit sujus tõrgeteta ning ootamatult kiiresti olimegi kohale jõudnud.

Meid ootasid kaks giidi – Lasse ning Epp. Jagunesime kaheks grupiks ning saime alustada põnevat retke Ahja jõe kallastel.

Kõigepealt saime teada, et kunagi oli Saesaare järve asemel olnud kärestikuline ja kiire vooluga Ahja jõgi, mis paisutati järveks, et ehitada hüdroelektrijaam.

Tutvusime lähemalt kohalike lindude ja putukate toidulaudadega – pehkinud puudest leiavad linnud putukaid ning putukad leiavad sealt endalegi head ja paremat. Rähni amortiseeritud nokk suudab tekitada ikka väga sügavaid auke, mida nägime samuti väga lähedalt. Samuti saime teada, miks on kohalik iludus, jäälind, pealt sinine ning alt liivakarva.

Õppisime tundma ka vesipappi.

Tempokas matk jätkus lähema tutvumisega Viimse Reliikvia filmi võttekohtadega ning kohalikke legende kuulates. Nägime Neitsikoobast – kuulasime, kas Neitsi ikka vett valab ja töö käib?

Käisime vaatamas Salakuulajakivi, soovisime oma soove soovikivil ning jõime värsket allikavett Emalättel. Legend räägib, et kui pesta oma nägu õigel päeval (mis on üks kord aastas, ent mida keegi ei tea) Emalätte veega, siis muutud 7 aastat nooremaks! Nii mõnedki Tervisejutsid proovisid selle omal nahal järgi. Siiski järgmisel hommikul olid kõik oma endiste nägudega, keegi polnud beebiks muutunud. Järelikult polnud õige päev.

Kui olime jõudnud Suurde Taevaskotta, jõudis kätte kõige oodatum hetk – kaasa võetud toidumoona nautimine värskes õhus. Peale kehakinnitust kuulasime, kuidas koda vastu kajab. Oli ikka võimas see looduse ime küll. Suur ja uhke ja seisab seal, koos oma vanapagana sarvejäljega. Meie oma väikeses Eestis.

Peale 2,5 väga sisutihedat tundi jõudsimegi tagasi bussi juurde ning võisime hakata sõitma tagasi kodu poole. Ootus oli suur, sest lõpuks saab ju lasteaias mängida ja magama ei peagi minema, sest selleks ajaks oli lõunaune aeg juba läbi saamas, kui meie tagasi Elvasse jõudsime.

Oli tore päev!

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.