Tarkusepäev Õnneseenes

Meie lasteaia aasta teema pealkirjaks on:

“Õnneseen teeb kõike ise, aitab sõpra, kes on pisem”

Teemavalik aitab lastele tutvustada töökasvatust läbi isetegemise.

Õnneseene lasteaed avas uue õppeaasta nii Elva kui Peedu majades tööd ja lusti täis näitemängudega. Seekord näitasid õpetajad lastele ette, kuidas on täitsa võimalik ilma emme-issi abita kõigi töödega ka ise hakkama saada.

Elva majas

toimetasid ringi kaksikvennad Tikk ja Takk, kes esmalt ehitasid suure tuhinaga endale maja.

Maja ehitamisel tekkisid mitmed viperused – küll olid aknad puudu, küll ei saanud majja sisse, sest uks oli puudu.

Tikk ja Takk jäidki praeguseks lageda taeva alla, sest maja lagunes vigade paranduse käigus varemeiks.

Tarkusetera, mida sellise ehitusviisi juures võib meeles pidada:

Enne õpi, siis tee!

Ehk on väikesed Õnneseened kevadeks nii vilunud majaehitajad, et aitavad Tikul ja Takul oma uus kodu katuse alla saada… kui nad just ise veidi vahepeal oma ehitamise oskusi ei plaani lihvida.

Seejärel planeerisid Tikk ja Takk kartulid maha panna – põllul algas innukas maa kaevamine.

Kaevasid, mis nad kaevasid, aga ära väsisid. Üsna ruttu. Vahepeal peeti porgandite külvamise plaani ja lõpuks jäädi lihtsalt augu kaevamise juurde. Et istutaks lihtsalt puu…

Toimekas Õnneseen avastas, et poisid on ikka natuke laisad küll: “Kui te ikka hakkasite kartuleid maha panema, siis tuleb asi korralikult lõpuni teha.”

Iga asi olgu oma kohal! 

Selleks ajaks kui Õnneseen veel võttis aega atra seada, olid poisid juba jõudnud tormata edasi hoopis aeda värvima, sest nii vahvad värvipotid seisid taamal just neid ootamas.

Kui Tikk ja Takk olid kumbki oma aiapoole värvimise lõpetanud, avastas töökas Õnneseen, et jällegi on äpardus juhtunud-pool aeda juhtumisi sinist värvi ja pool aeda rohelist värvi. Poisid olid ise ka nördinud oma ebaõnnest ning ei osanud enam muud kosta kui: “Aga me arvasime…” Õpetaja Õnneseen selgitas seepeale kaksikutele:

“Enne kui tegema hakkate, tuleks ikka luba ka küsida.”

Tikk ja Takk oli peale suurt töö rabamist juba väsinud ja läksid kuulekalt tuppa käsi pesema.

 Töökus ja tubli pealehakkamine on pool võitu küll, aga enne peatu hetkeks, pea veidi aru ja siis hakka rahulikult tegutsema eesmärgi nimel.

Peale Tiku ja Taku seiklusi said lapsedki proovida kätt aia värvimisega. Iga aed sai oma rühma moodi – veel on võimalik vanematel neid ka meie õuealal näha.

 

Õnneseene Peedu majas

õppis töötegemist uljas linnapreili Kati, kes tavapäraselt alustas oma päeva arvutis istumisega. Olude sunnil komandeeriti Kati maale vanaema-vanaisa juurde.

Kuid arvutis polnudki aega enam kaua istuda. Sest elu vajas elamist ja töö tegemist. Seda enam, et vanaemal jalg kipsis oli õnnetu kukkumise tõttu. Pidi ju aitama vanaisal puid saagida ja tuppa viia, koduloomi toita ning joota, lõpuks veel pesugi ära pesta. Täitsa ilma pesumasinata ja oma kätega.

Õnneks oli vanaema sel ajal, kui Kati tööd rügas, kohevaid ja imemaitsvaid pannkooke küpsetanud. Kõht sai kenasti täis ning tuju muutus nii heaks, et lausa laulu võttis lahti. Kati oli kõigi töödega täitsa ise hakkama saanud ja selle üle väga uhke.

Töö kiidab tegijat! 

 

Hakka Elva lasteaed Õnneseene sõbraks ka facebookis ning leiad rohkem pilte:   https://www.facebook.com/elvaonneseen/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.