Õnneseene toidulaat õnnestus taaskord (lisatud fotogalerii)

22. septembril ilmunud “Elva Postipoisis” Sirje Veldi poolt avaldatud artikkel andis meeldiva ülevaate Õnneseene sellesügisesest “Eelista eestimaist” toidulaadast.

Õnneseene lasteaia igaaastase toidulaada populaarsust võiks võrrelda juba Elva suvise kohvikute päevaga. Väsimuse märki see ettevõtmine veel ei näita ja fantaasia puudust samuti mitte.

Juba seitsmendat kordaa toimuva Õnneseene lasteaia toidulaada avasid töökad Tikk ja Takk, kelles võis ära tunda liikumisõpetaja Veiko Haani ja muusikaõpetaja Siin Jaansoni.

Tikk ja Takk on inspireeritud vanast populaarsest lasteraamatust “Kirju-Mirju”, kus on lood sellest, kuidas töökad Tikk ja Takk ehitavad maja, kaevavad maad, värvivad aeda.

“Tegelased on aastast 1967, kes tahtsid väga tööd teha. See, kuidas see neil välja tuli, on iseasi. Nii nagu ikka neil, kes midagi esimest korda proovivad,” ütles õppealajuhataja Aigi Kapten. “Meil on see õppeaasta toimetuleku ja töökasvatuse aasta, mille moto on: “Õnneseen teeb kõike ise, aitab sõpra, kes on pisem!””

Laat avatud, asusid Tikk ja Takk šašlõkki küpsetama. Ikka seda ehtsat, nii lamba- kui sealihast.

Ilus ilm tegi meele rõõmsaks nii müüjatel kui ostjatel. Emad-isad, kes oma võsukestele lasteaeda järele tulnud, said siin soovi korral kõhud täis ja emmedel kohe õhtusöögiga muret vähem.

Nagu ikka, pakuti ka seekord kõike eestimaist, mis oma koduaias või -põllul kasvatatud või koduköökides hoole ja armastusega valmistatud, sedapuhku soovitati lapsevanematel teha seda koos lastega. Ja fantaasial lasti lennata. Laadale toodi müügiks nii tervislikke smuutisid ja snäkke köögiviljadest kui põnevaid hoidiseid, ahvatlevaid kooke ja kõikvõimalikke maiustusi. Väga paljud neist üllatasid põneva, lustiliselt lastepäraselt kujundatud pakendi või garneeringuga.

Vana-aja dekoratsioonidega üllatastid Tervisejutsid, Vandersellid küpsetasid kohapeal tortillasid, uute toitudena pakuti hummust, pestot, kombuchat ja muudki. Mõnusat kohvi sai seekord isegi kolmes kohas.

“Kanaliha salatiga oli imehea ja kreegi vahvlijäätis elamus omaette, tegin pattu ja sõin isegi,” kiidab Kapten.

Rahakotiraudu andis koos hoida, sest kõike oleks tahtnud kohe maitsta ja osta. Hinnad olid soodsad, kohati kuuldus ostjate hulgast isegi nurinat, et nii ahvatleva väljanägemisega võileiva eest 20 senti maksta oleks lausa tegija solvamine.

Ei puudunud siit ka õnneloos, kus iga loos võitis ning nii mõnigi laps läks koju põneva lauamängu või muu võiduga. Igal aastal püütakse ka midagi uut välja mõelda, seekord katsetati lastekaupade kirbuturuga, mis Kapteni sõnul end küll ei õigustanud, sest tuldi ikkagi toidulaadale.

“Õnneseen pakub alati midagi ka omaltpoolt,” ütles kapten. “On olnud õnneloos, kohvik tervislike palade ja erinevate taimeteedega. Seekord siis šašlõkk, millega toimetasid õppeaasta maskotid Tikk ja Takk ning meie üliagar logopeed Ülle Lepisk, tänavune Tartumaa aasta õpetaja ja sündmuse “Eestimaa õpib ja tänab” finalist. Tema toodud oli ka lambaliha grillimiseks, sealiha ostsime Männiku talupoest.”

Üllatusesinejateks olid JJ Street tantsijad, kes end ise toidulaadale esinema pakkusid. Tänutäheks said nad tormilise aplausi ja Õnneseene logoga joogipudelid.

Seekord ei saanud tulla Nõo Lihavürst ja Rõngu Pagar, aga uus tulija oli Kõlleste Garlic, kes müüs sibulat ja küüslauku. “Soetasin sealt endalegi talvevarud,” ütles Kapten.

“Saime palju positiivset tagasisidet, et see on imeline sündmus lasteaia personali, rühmade omavahelise koostöö ja soojade sidemete loomiseks lapsevanematega,” rõõmustas Kapten. “Suur kummardus kõigile, kes sellesse panuse andsid! Lapsevanemad on järjest aktiivsemad ise rühma laua taga müüjateks hakkama ja seda oli vahva vaadata. Õnneseen tänab!”

Laadal kauplevad kõik rühmad oma lapsevanemate valmistatud toiduga ning üheskoos oma rühmas otsustatakse, kuidas teenitud raha kulutada. Tavaliselt ostetakse rühmale midagi erilist, minnakse ekskursioonile või peetakse üheskoos maha üks tore pidu.

Kogu ettevõtmise algataja hing on jätkuvalt olnud Õnneseene õppealajuhataja Aigi Kapten ja kaasa lööb lustlikult kogu lasteaia pere, lapsevanemad ja ka lapsed.

Kogu fotogalerii leiate järgnevalt lingilt: 

https://www.flickr.com/photos/142400928@N05/albums/72157700122480011

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.