Kaunist uut õppeaastat!

Tere tulemast, kaunis sügisene õppehooaja algus!

Ka lasteaedades on alanud uus õppeaasta ning värskelt puhkuselt naasnud Õnneseene personal on täis väge ning indu anda endast taaskordselt parim laste igakülgseks arendamiseks.

Elva lasteaed Õnneseen alustas uut, 2019/2020 õppeaastat tavapärase tarkusepäeva tähistamisega lasteaia õuealal. Sel korral olid kodusele õuele kogunenud erinevad loomad, linnud, putukad ja muidu toredad ja olulised sõbrad. Päeva lõbusaks tähistamiseks oli õppealajuhataja Aigi Kapten juba varakult, kestva puhkuse ajal, jõudnud kokku kirjutada näidendi, mille peategelaseks oli öökull Öku. Kogu lasteaiapere oli kogunenud sellel imepäraselt kauni ilmaga õnnistatud päeval laululava ette ning vahva etendus võis alata.

Õnneseene suur ja soe perekond. Foto: M. Jõks

Näidendis olid erinevateks tegelaskujudeks maskeerunud ei keegi muu kui lasteaia personal – nii õpetajad kui tugispetsialistid. Kirjus seltskonnas võis näha jäneseid, karu, hunti, rebast ning isegi kädistavat harakat. Juhtrolli kandis vaatemängus vana hea tarkuselind öökull. Nimeks Öku.

Öku (Meiki) on öökull, kes pärit Elva metsade vahelt ning kohalike järvede läheduses, metsatukkades elavad ka tema sõbrad ning sugulased. Üks neist lähisugulastest – onu, oli otsustanud DPD kulleri (Veiko) abil saata Õnneseene Ökule paki. Pakk oli suur ning raske, vaevu jaksas kuller saadetise kohale toimetada. Selgus, et üllatuskingituse sisu andis suure koguse motivatsiooni tarkusepäeval alustada suurõpingutega – pakis oli kogu lasteaiale terve aasta jagu raamatuid lugemiseks/uurimiseks.

Kui metsarahva seas oli levinud uudis, et öökull Öku oli saanud suure kingituse, algas alles põnev osa. Küll seadis end külla tulema karumõmm Ott (Siim), kes arvas heaks raamatuid kasutada istumise all või lauajala asemel. Paistis raamat olevat üks kena tugev asi ju, ei lähe katki! Ent tarkusi ei leidnud kaante vahelt.

Järgnevalt tuli kingituse jälgi ajama hunt (Anu J.), kellel oli kõht hirmsasti tühi. Maitses siit nurgast ja sealt, ent süüa ei see kõlvanud. Öku teatas hundilegi, et raamatutes mõte leidub, mitte kõhutäide. Järgnevalt hiilis lähedusse, rebane (Eve), va kavalus ise. Temale meeldisid väga ühe kuldsete kirjadega kaunistatud raamatu kaaned. Oleks need kaasagi võtnud ja lehed jätnud Ökule, ent Öku polnud sellega siiski nõus. Tarkused peavad kindlalt kaante vahel hoitud olema! Ent tarkusi ei avastanud nemadki!

“Mis mõttes see süüa ei kõlba? Raamatud on ju täiesti kasutud!” Foto: M. Jõks
Oh kui kaunid sõnad reas,
tahaks vaid, et tuleks nad kaasa, tead… Foto: M. Jõks

Kädistav harakas Haku (Kadri) teatas kohale lennanuna, et temal hirmsasti oleks tarvis pesa vooderdada, mistõttu palus Ökul anda vaid mõned lehed talle kaasa. Ilma tarkuste või sõnadeta – tahaks ainult sooja!

Ei ühtki lehte ühestki raamatust Sulle, Haku! Foto: M. Jõks

Ent kui külla jõudsid jänesed (Tiina, Katri, Hille ja Ülle) oma vahva hüpleva seltskonnaga, lõi kõigil korraks “pirni põlema”. Aga miks küll metsarahvas raamatutest midagi ei pea? Sest tarkuse teadmiseks vaja osata ju lugeda!

Küll oleks hea, kui oskaks lugeda! Foto: M. Jõks

Lõpuks oli jõudnud kätte tõeline teadmuse aeg ning öökull Öku kui metsa kõige targem, sai alustada õppetööga, et õpetada metsarahvale selgeks lugemine. Seda tehtu muidugi läbi mängu ja laulu, nagu lasteaednikele kombeks ning oh seda rõõmu kui kõigil selgeks said tähed.

Õnneseene näitetrupp. Foto: M. Jõks

Ning ühiselt otsustati, et sumedatel sügis-, talve- ja kevadpäevadel hakatakse igal argipäeval käima koos Õnneseene lasteaias seniks, kuni kõigil on selged nii tähed, numbrid, lugemine kui ka arvutamine.

2019 – 2020 õa teemaprojektiks on “Õnneseene sulissõbrad keeles ja meeles”.

Lisaks toredale õppeaasta sissejuhatusele oli sõna ka Elva valla vallavanemal Toomas Järveojal ja Õnneseene lasteaia direktriss Kersti Mihailovil ning ühiselt sooviti kõigile lastele, vanematele ning personalile kaunist, tublit, vaprat ja säravat õppeaastat!

Elva vallavanem Toomas Järveoja. Foto: M. Jõks

Kogu Õnneseene kollektiiv tervitab siinkohal samuti lapsi, vanemaid ning toetajaid ning soovib rahulikku ja mängulusti pakkuvat õppeperioodi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.