Eesti Vabariik 101

Armsad kaasmaalased. On möödunud juba 101 aastat Eesti Vabariigi esmakordsest väljakuulutamisest. Taaskord on Elva Õnneseenel olnud au selle sündmuse tähistamiseks korraldada Vabariigi aastapäevale pühendatud paraad. Paraad seati aset leidma reedel, 22. veebruaril. Paraadi juhatajaks oli sel aastal taaskord liikumisõpetaja Veiko Haan ning paraadi võttis vastu Kaitseliidu Tartu maleva, Elva Malevkonna juhatuse liige ja A kompanii II jalaväerühma ülem, vanemseersant Margus Ivask.

Eesti hümni ühislaulmine. Foto: Aigi Kapten

Paraad liikus ühtsel marsisammul lasteaia õuealal, juhiks igast rühmast valitud lippur, kes kandis auga rühma nimelist lippu. Lipu asendile ning rühmade järjestusele oli välja töötatud kindel kord ning oli au ühtselt toimida ning ühtselt marssida.

Droonivaade Elva lasteaiale Õnneseen.
Paraad on rivistatud ning valvel. Foto: Aigi Kapten.

Kui lapsed ning õpetajad olid üles rivistatud, algas paraadi vastuvõtja ning juhataja poolt ringkäik, soovimaks kõigile palju õnne Eesti Vabariigi aastapäeva puhul. Lapsed tänasid selgel häälel Kaitseliidu esindajat ning kui 11-le rühmale olid õnnesoovid edastatud, oli sõna paraadi vastuvõtjal Margus Ivaskil.

Kogu välisündmuse võttis ka droonivaates üles Ragnar Vutt – tema poolt jäädvustatud fotod annavad veelgi selgema ülevaate meie inimestest ja majast.

“Päikesepaid, tere!” Päikesepaid vastu: “Tervist, Kaitseliit!”
„Palju õnne Eesti Vabariigi aastapäeva puhul!“ Päikesepaid vastu: “Tänan!” Foto: A. Kapten

Peale Ivaski sõnavõttu seadis paraad end lõpumarsiks valvele ning lahkus ühtsel sammul siseruumidesse, et valmistuda saalis algavaks teemakohaseks viktoriiniks. Viktoriinile pääsesid igast rühmast 5 last, kes on näidanud imepäraseid teadmisi Eestist ja Elvast. Usin ettevalmistustöö leidis rühmades samuti aset. Viktoriini võitjateks – I ja II koha jagajateks osutusid Õnneseene Peedu maja Pähklipurejad ning Elva maja Tähetäpsid. Jagatud rõõm on ju suurem rõõm. Osalesid suurematest rühmadest veel Tervisejutsid, Mürakarud, Vembutembud ning Naerupõnnid – kõik nad said auhinnaks diplomi, sõjamasinate voltimise õpetuste raamatu, “Kaitse kodu” ajakirja ning Kaitseliidu helkuri.

Viktoriini võitjad Pähklipurejad. Foto: M. Jõks
Viktoriini võitjad Tähetäpsid: Foto: M. Jõks
Kõik viktoriinil osalejad. Foto: M. Jõks

Selliste ühisürituste läbi viimine pakub Õnneseene lasteaias toimetavatele suurtele ja väikestele suurt õnne- ja tänutunnet. See on meie viis olla tänulik Eestile ning sellele, et oleme sündinud just siia ja praegu.

Kaunist jätkuvat Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva-aastat!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.