Nagu juba kõik Õnneseene sõbrad kindlasti juba teavad, on käesoleva õppeaasta teemaks “Õnneseene sulissõbrad keeles ja meeles”. Ent mida see endast kujutab? Lindudest rääkimist läbi terve aasta? Kas muud õppetööd üldse tehakse?

Kujutab teema endast seda, et läbi õppeaasta tõepoolest saavad meie lapsed lindude teemalist süvaõpet, ent sellegipoolest ei jää saavutamata õppekavas ettenähtud õppe eesmärgid ja õpitulemused – teemakohasus võimaldab õppetegevusi läbi viia inspireerituna lindudest. Igal rühmal kujunes välja oma lind, mida tutvustatakse ka teistele rühmadele.

Ent eile ja täna oli Vembutembude rühmas avatud linnupesade näitus, mida said külastada kõik huvilised üle kogu lasteaia. Kõik ka käisid ning imestasid selle imepärase lindude nokatöö üle. Pesad olid eriilmelised, palistatud erinevate materjalidega, vooderdatud savi või lambavillaga… Nii palju kui on linde, on ka erinevaid pesasid – linnud ju kasutavad pesade meisterdamiseks just neid materjale, mis on nende kodukohas kõige kergemini hangitavad.

Suured-suured tänud Mirja Mae vanematele taolise näituse võimaldamise eest, kuna just nemad tõid kohale lausa 11 leid-linnupesa. Lisaks toetas Marta pere meie näitust kahe linnupesaga. Lisaks meisterdasid Vembutembud ka ise linnupesi, võrdlemaks neid päris eksponaatidega.

Kahe päeva jooksul külastas näitust 7 rühma (+Vembutembud ise) ning järgnevalt on võimalik vaadata galeriid külalistest ning eksponaatidest.

Rõõmurullid olid esimesed!
Tervisejutsid kuulasid, kõrv kikkis, Vembutembude poolt esitatud luuletust “Linnupesa”.
Päikesepaid uudistasid hoolega pesasid.
Vaprad Vandersellid imetlesid samuti lindute nokatööd.
Mürakarud tõid meile üllatuskingituse imemaitsvate õunte näol.
Naerupõnnid naeratamas 🙂
Väikesed Tähetäpsid tundsid nii armsasti huvi asjade vastu.

Selliseks kujuneski esimene Vembutembude poolt korraldatud näitus. Peatse kohtumiseni kellegi teise juures või … meie juures 😉

Ilusat linnu-aastat!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga